• svg
 • svg
 • svg
 • svg
 • svg
 • svg
thumb

دفتر مرکزی

تهران - شهر قدس - شهرک صنعتی زاگرس - کوچه نوآوران - پلاک 213

درخواست مشاوره

برای درخواست مشاوره رایگان میتوانید از فرم زیر با ما در ارتباط باشید.

* Please Fill Required Fields *
img

تماس با مشاوران و کارشناسان

۰۹۱۲۴۹۴۲۱۷۷
۰۹۲۲۲۱۷۱۴۱۹
55142366
55141946

 • svg
 • svg
 • svg
thumb

دفتر مرکزی

تهران - شهر قدس - شهرک صنعتی زاگرس - کوچه نوآوران - پلاک 213

درخواست مشاوره

برای درخواست مشاوره رایگان میتوانید از فرم زیر با ما در ارتباط باشید.

* Please Fill Required Fields *
img

تماس با مشاوران و کارشناسان

۰۹۱۲۴۹۴۲۱۷۷
۰۹۲۲۲۱۷۱۴۱۹
55142366
55141946

راهنمای خرید چکش کوبیت hs10

نویسنده : qeysar

03 بهمن 1402

چکش کوبیت hs10 یک چکش کارآمد و سنگین است که در نوع خاصی از دستگاه سنگ‌شکن ضربه‌ای، به نام  سنگ‌شکن کوبیت hs10 استفاده می‌شود. بدون استفاده از ست کامل این چکش، سنگ‌شکن قادر نخواهد بود سنگ‌های معدنی و انواع کانی را خرد کند.

برای اینکه بهترین استفاده را از سنگ‌شکن خود بکنید، لازم است چکش‌های مناسب و باکیفیتی را روی دستگاه نصب نمایید. چکش‌های بی‌کیفیت به‌زودی از بین می‌روند و هزینه زیادی را برای تعویض بر کسب‌وکار شما تحمیل می‌کنند. علاوه بر این، چکش نامناسب و یا خراب، می‌تواند به سایر اجزای سنگ‌شکن نیز آسیب وارد کند.

همه اینها نشان می‌دهد که باید اطلاعات کافی درباره خرید چکش کوبیت hs10 داشته باشید، تا بتوانید انواع مناسبی را انتخاب کنید.

ما در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا بهترین چکش کوبیت از نوع hs10 را انتخاب نمایید.

چرا استفاده از انواع باکیفیت چکش کوبیت hs10 ضروری است؟

دستگاه‌های سنگ‌شکن، در ساعات زیادی از روز، سنگ‌ها را خرد می‌کنند. به دلیل سختی سنگ‌ها، این دستگاه‌ها در معرض فرسایش زیادی قرار دارند. در میان اجزای مختلف دستگاه سنگ‌شکن، چکش‌ها بیشترین برخورد را با محصولات دارند. آنها کار اصلی خردکردن را بر عهده داشته و به همین دلیل تا حد زیادی در معرض فرسایش هستند.

فرسایش چکش کوبیت hs10 یک امر اجتناب‌ناپذیر است؛ اما انتخاب انواع بی‌کیفیت این چکش‌ها،   دستگاه را سرعت می‌دهد. در این شرایط لازم است در مدت کوتاهی چکش‌ها را تعویض کنید.

هر بار تعویض چکش hs10 با مشکلات زیر همراه است:

 • خارج‌شدن دستگاه از خط تولید: هر بار که چکش‌ها تعویض می‌شوند، دستگاه برای چندین ساعت از خط تولید خارج می‌شود. این موضوع می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر فرآیند تولید و سودآوری کسب‌وکار داشته باشد.
 • هزینه‌های مضاعف: اگرچه قیمت انواع کم‌کیفیت چکش hs10 کمتر از انواع باکیفیت است، اما با توجه به‌تناوب زیاد تعویض‌ها، هزینه‌های جانبی و
 • آسیب به سنگ‌شکن: چکش‌های معیوب، کم‌کیفیت و یا خراب، می‌توانند علاوه بر کاهش تولید، بر روی سایر اجزای سنگ‌شکن نیز تاثیر گذاشته و آنها را خراب کنند. به عنوان مثال، نشیمنگاه یا Seat دستگاه، یکی از اجزای سنگ‌شکن است که تا حد زیادی در معرض عملکرد نامناسب چکش کوبیت hs10 قرار می‌گیرد.

چطور چکش کوبیت hs10 مرغوب را تشخیص دهیم؟

تشخیص انواع باکیفیت چکش hs10 از انواع بی‌کفیت، مستلزم تجربه است. با این حال، برخی از نشانه‌های ظاهری می‌توانند کیفیت چکش را نشان دهند. برای تشخیص انواع مرغوب چکش کوبیت hs10 از انواع بی‌کیفیت، موارد زیر را در نظر بگیرید:

انتخاب سازنده معتبر

همیشه از یک سازنده معتبر چکش خریداری کنید. سعی کنید از خرید چکش‌هایی که توسط ارائه‌دهندگان ناشناخته فروخته می‌شوند خودداری کنید؛ هرچند که قیمت کمتری داشته باشند. یک سازنده خوب، متبحر و باتجربه، تمام ویژگی‌هایی را که یک چکش خوب نیاز دارد، در نظر می‌گیرد تا مشتریان خود را راضی نگه دارد. با انتخاب فروشنده خوب، معمولا لازم نیست ریزبینی زیادی در موارد بعدی که در این مقاله ذکر می‌کنیم داشته باشید.

وزن چکش‌ها

همه چکش‌های کوبیت hs10 که خریداری می‌کنید باید در یک محدوده وزنی مشخص باشند. استفاده از چکش‌ها با وزن‌های مختلف، سبب عدم تعادل دستگاه و لغزش آن می‌شود. از آن گذشته، چکش کوبیت hs10 استاندارد، دارای وزن ثابتی است.

کیفیت ریخته‌گری

به کیفیت قالب‌بندی و ریخته‌گری چکش hs10 دقت کنید. هرچه کیفیت ساخت بالاتر باشد، احتمالا با جنس مرغوب‌تری روبرو هستید. تمیزی قالب‌بندی و ساخت، نداشتن گوشه‌های اضافی و حک اطلاعات بر روی بدنه، همگی مواردی هستند که باید قبل از خرید به آنها توجه کنید.

نوع آلیاژ

نوع آلیاژ به‌کارگرفته‌شده در ساخت چکش کوبیت hs10 را از فروشنده بپرسید. لازم است نوع آلیاژ با الزامات محصولی که خرد می‌کنید سازگار باشد. آلیاژهای دارای منگنز و مولیبدن، معمولا به‌قدر کافی محکم هستند. با این حال، در نظر داشته باشید که در بسیاری از اوقات، تشخیص آلیاژ از ظاهر محصول امکان‌پذیر نیست. به همین دلیل لازم است فروشنده‌ای را انتخاب کنید که بتوانید به حرف او اعتماد نمایید.

قیمت چکش ها

چکش کوبیت hs10 با قیمت بسیار پایین، احتمالا کیفیت بالایی ندارد. اگرچه توجه به قیمت و پایین‌نگه‌داشتن آن برای مدیریت هزینه‌ها ضروری است؛ اما لازم است کیفیت و قیمت با هم سازگاری داشته باشند.

چکش‌های کوبیت hs10 بی‌کیفیت چه مشکلاتی را ایجاد می‌کنند؟

همان‌طور که ذکر شد، کیفیت پایین چکش کوبیت hs10، منجر به فرسایش زودهنگام آن می‌شود. همچنین، می‌تواند مشکلات زیر را ایجاد کند:

 • کاهش کیفیت تولید: چکش کوبیت hs10 جزء اصلی دستگاه سنگ‌شکن است. اگر کیفیت خوبی نداشته باشد، میزان تولید کاهش می‌یابد.
 • نیاز به‌تکرار فرایند: وقتی چکش کوبیت به‌خوبی عمل نکند، لازم است اپراتورها بارها و بارها سنگ‌ها را داخل دستگاه بریزند تا اندازه آنها به قدر کافی کاهش یابد. این موضوع مستلزم صرف هزینه و نیروی کار زیادی است و با فرسایش دستگاه همراه می‌گردد.
 • آسیب به قطعات دیگر سنگ‌شکن: اگر چکش کوبیت hs10 بیش از حد سنگین یا بزرگ باشد، می‌تواند فشار زیادی را بر موتور و روتور وارد کند. همچنین، ممکن است هنگام گردش، با بدنه برخورد کرده و به آن آسیب وارد نماید. عدم تعادل چکش‌ها در دو طرف روتور نیز می‌تواند منجر به لرزش و عدم‌متعادل سنگ‌شکن شود. به همین دلیل لازم است تا حد ممکن از کیفیت و الزامات بالای چکش کوبیت hs10 مطمئن شوید.
 • افزایش هزینه‌ها: استفاده از انواع بی‌کیفیت چکش کوبیت hs10، به‌شکل مستقیم و غیرمستقیم هزینه‌های کسب‌وکار را افزایش می‌دهد.

سخن آخر

چکش کوبیت hs10 جزء ضروری دستگاه سنگ‌شکن کوبیت hs10  است. این جزء به تعداد چند عدد در یک دستگاه نصب می‌گردد و با چرخش و برخورد به سنگ‌ها آنها را می‌شکند. از آنجا که این چکش‌ها بیش از سایر قطعات دستگاه با سنگ‌ها در تماس هستند، میزان فرسایش آنها بیشتر است. انتخاب انواع باکیفیت چکش کوبیت hs10 به شما کمک می‌کند تا این فرسایش را به حداقل رسانده و برای مدت زمان طولانی از چکش‌های خود استفاده کنید. به‌کاربردن چکش‌های باکیفیت، علاوه بر افزایش هزینه‌ها، بر تولید نیز تاثیر معکوس خواهد داشت. بهترین راه برای خرید یک چکش باکیفیت، انتخاب یک فروشنده معتبر، با سابقه و متبحر است.

درج نظر